Az én Svájcom
2009 január 19-e óta élek Svájcban, Berntől nem messze, egy alig kétezer főt számláló településen. Férjem éli a menedzserek mindennapos agyonhajszolt életét, én pedig a háztartásbeliek békés nyugalmát.
Svájcról egy magyar embernek három dolog jut eszébe: hegyek, bankkártya és Milka csoki. Az ország valóban hegyes, területének 60%-át az Alpok, 10%-át a Jura hegység uralja. A bankok befolyása pedig behálózza egész bolygónkat, hiszen a világ összes pénzének az 1/3-át itt őrzik. De jegyezzétek meg, a Milka csoki nem svájci, hanem osztrák, itt egyáltalán nem kapható és (legalább is a főbérlőnk) megvetően nyilatkozik a Milkáról.
Svájc még egy ’Óóóóóóó!’ reakciót vált ki egy magyarból, a ’De jó neked, hogy ott élhesz!’ mondat kíséretével, mert egy magyar agyban az ország egyenlő a gazdagsággal, jóléttel, fejlett technikával és biztonsággal. (Ez is azt mutatja, hogy Svájc jól adja el magát.)
Nem célom, a magyar fejben kialakult szép képet összetörni, de szeretném láttatni veletek az ország másságát és sokszínűségét, mert a fél – magyarországnyi területnek ezer arca van. Utazik az ember 1-2 órát és nem csak a táj és a klíma más, de az emberek is.
Engem a mosógépünk ihletett meg először, és azóta nem tudom megállni, hogy ne írjam le benyomásaimat, élményeimet.
Amit írok, bár törekszem a hitelességre, teljesen szubjektív. Nem útikönyv, nem regény és nem is tanulmány. A nekem különleges pillanatokat rögzítem, hogy a megismételhetetlent újra és újra át tudjam-tudjuk élni.
Kedves olvasóm, érezd jól magad, az én Svájcomban!
Éva
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
nemsissi 2010.03.23. 21:18:37
Illetve a 'háztartásbeliek nyugalma' ugye gyerek nélkül értendő? Mert gyerekkel ugyanolyan hajszolt az élet, mint egy menedzsernek. És 24 órán át tart, nem pedig 10-12 órás