A MeteoSuisse –1864 óta regisztrálja az időjárást Svájcban– azt állítja, hogy a 2016-os év a tíz legmelegebb év közé tartozik.
Nézzük meg, milyen volt ebben az évben az időjárás Svájcban.
Egészében nézve az évi átlaghőmérséklet 0.6-0.7 fokkal volt melegebb a normálisnál.
Az év enyhe téllel indult, a hidegebb idő csak január közepén érkezett meg. Februárig az átlaghőmérséklet a megszokottól 2.5 fokkal volt magasabb.
Bern város 16.4 fokot jelentett egy február végi napon, ami az ötödik legmelegebb hőmérséklet februárban 1864 óta.
A rendkívül csapadékos tavasz az országban több helyen áradásokat okozott, a hőmérséklet pedig a normálisnál alacsonyabb volt.
A nyár elején végre kimelegedett az idő. A hőhullám idején, augusztus 25 és 31 között Genfben a hőmérséklet elérte a 33.5 fokot, ami rekordnak számít ebben az időszakban.
A meleg tovább folytatódott ősszel, szeptember első két hete szintén meleg-rekordokat döntött. Az egész hónap 2-3 fokkal volt melegebb a normálisnál.
Októberben lehűlt az idő, november elején néhány sípálya korábban kinyithatott, mert a hegyekben esett a hó. De a főn miatt késő novemberben és egy anticiklon miatt decemberben alig esett friss hó.
A hőmérsékletek Svájcban a globális trendnek megfelelően alakulnak. A Világ Meteorológiai Intézet novemberben azt állította, hogy 2016 a legmelegebb év a világon azóta, hogy lejegyzik az időjárást.
Talán az idei karácsony a legmelegebb, amióta itt élünk. Ma (december 26-án) kellemes napsütésben sétáltunk a Reuss folyó mentén. Az volt az érzésem, hogy közeledik a tavasz.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.