Olyan világban élünk, ahol a gazdagok és szegények közötti különbség jelentősen nő, a gazdagok és szuper-gazdagok száma robbanásszerűen növekszik. Egyedül a fejlett ipari országok 10 év múlva a dollár-milliomosok 2/3-át fogják adni, 2020-ra már 5,5 millióan lesznek. A fejlődő országokban, ezekhez tartozik: Kína, Brazília, India, a milliomosok száma 10 millióra fog duplázódni.
Svájc az az ország, ahol a milliomosok a legnagyobb vagyonnal rendelkeznek. A koronát 2015-ig Szingapúrnak át kell adniuk a Deloitte LLP Tanácsadó Cég véleménye szerint.
A milliomosok robbanásszerű szaporodásának egyik negatív következménye az, hogy tovább nő az egyenlőtlenség, mert a csúcs-jövedelműek bevétele gyorsabban emelkedik, a kis-jövedelműekhez képest.
A fejlett ipari országokban a 80-as évek közepétől 2008-ig a felső-tízezer jövedelme 2%-al nőtt, míg a „az alsó-tízezeré” csak 1,4%-al. Ez a számítás OECD-től származik. (Organisation for Economic Co-operation and Development).
Természetesen Svájcban is nő az egyenlőtlenség. Európában csupán Franciaországnak és Belgiumnak sikerült ezt a folyamatot visszatartania.
Úgy vélik, hogy a növekvő egyenlőtlenség hátterében az anyagi javak újrafelosztása megy végbe.
A népességszám alapján felmérték, hol él a legtöbb dollár-milliomos. Íme az eredmény:
10. Taivan 3% 700 000 ember
9. Izrael 3,3%
8. Belgium 3,5%
7. USA 4,1% 14 millió ember
6. Arab-Emirátusok 6,2%
5. Katar 7,4%
4. Kuvait 8,2%
3. Svájc 8,4% több mint 640 ezer ember
2. Hongkong 8,8%
1. Szingapúr 11,4%
(A kis Svájc még tartja magát a közel- és távol-keleti országok között. Csak az a kérdés, meddig.)
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.